Frequently asked questions

Aká je životnosť filtra?


Filter spravidla vydrží 9 až 12 mesiacov, záleží však na vstupných parametroch vody.
Ako predĺžiť životnosť 3M filtra?


Tým, že rozvody vody sú zastaralé, je veľká pravdepodobnosť rôznych odstávok a porúch, ktoré znehodnocujú kvalitu vody. Takto znehodnotená voda má v sebe rôzne mikročastice, ktoré niekedy voľným okom nespozorujeme. Preto pred inštaláciou filtra 3M, odporúčame na hlavný prívod vody nainštalovať jednoduchý filter na hrubé nečistoty. Tým chránite rozvody vody a batérie v celom byte a predĺžujete životnosť 3M filtra, ktorý je nastavený na zachytenie veľmi jemných častíc. Sedimentačný filter tak zachytí hrubšie častice a filter 3M tie jemné. Výhodou filtra na hrubé nečistoty je tá, že je priehľadný, a tak voľným okom spozorujete nánosy zo zastaralých potrubí už za týždeň až dva.
Je 3M filter vhodný pre deti?


Filter je nastavený svojím zložením tak, aby spĺňal tie najprísnejšie normy a certifikáty so stykom pre pitnú vodu. Takže odpoveď je áno. Je vhodný aj pre tých najmenších. Certifikáty a normy udeľuje nezávislá nadnárodná spoločnosť NSF a prísne kontroluje a testuje výrobky. Zoznam noriem a certifikátov si viete pozrieť na stránke: www.nsf.org
Ako si mám správne vybrať filter?


To záleží na viacerích faktoroch, napríklad: aké sú hodnoty vody, či je voda obecná alebo studňová, na aký účel potrebujete upraviť vodu (domácnosť, alebo gastro zariadenia),... Na všetky tieto otázky vám radi odpovieme osobne alebo telefonicky, aby sme naozaj vybrali správne to čo vám pomôže.

Filtre na vodu 3M majú patentované technológie a spĺňajú prísne normy pre styk s pitnou vodou.